EKONOMİ
Giriş Tarihi : 25-01-2023 10:37

Co-one, Maxis liderliğinde 640 bin Euro yatırım aldı

İSTANBUL, (DHA) – Firmalara yapay zekâ ekiplerinin ihtiyaç duyduğu görsel, video ve metin verileri için etiketleme çözümleri sunan Mert Menekşe ve Ataberk Arman Kayhan tarafından 2021 yılında kurulan Co-one isimli girişim, İş Bankası’nın ana yatırımcısı olduğu Maxis Yenilikçi Fon liderliğinde 640 bin Euro yatırım aldığını duyurdu. Yeni yatırımla, hizmet verdiği 30’un üzerindeki müşteri sayısını hızla artırmak ve Avrupa yapay zekâ pazarında etiketleme alanında kilit isimler arasında yer almak hedefleniyor

 Co-one, Maxis liderliğinde 640 bin Euro yatırım aldı
) – Firmalara yapay zekâ ekiplerinin ihtiyaç duyduğu görsel, video ve metin verileri için etiketleme çözümleri sunan Mert Menekşe ve Ataberk Arman Kayhan tarafından 2021 yılında kurulan Co-one isimli girişim, İş Bankası’nın ana yatırımcısı olduğu Maxis Yenilikçi Fon liderliğinde 640 bin Euro yatırım aldığını duyurdu. Yeni yatırımla, hizmet verdiği 30’un üzerindeki müşteri sayısını hızla artırmak ve Avrupa yapay zekâ pazarında etiketleme alanında kilit isimler arasında yer almak hedefleniyor.

İş Bankası’nın girişimcilik programı Workup’tan 2022 yılında mezun olan Co-one, sahip olduğu yönetim paneli ile firmalar için veri etiketleme süreçlerini yönetmelerini sağlıyor. Kovan App ile etiketleme sürecinde yer alan 3 bin 500’den fazla kullanıcıya oyunlaştırılmış veri etiketleme aktiviteleri ile gelir elde etme imkânı da sunuyor.

İlk yatırımını 2021 yılında alan girişim, aylık veri etiketleme hacmini 2022 yılı içerisinde 9 kat artırmayı ve aynı zamanda Avrupa pazarında ilk müşterilerini kazanmayı başardı.

Kamuoyu.orgKamuoyu.org