DIŞ HABERLER
Giriş Tarihi : 13-09-2023 13:58

IOM: Libya sel felaketinde en az 35 bin kişi yerinden edildi, ölü sayısı teyit edilemiyor

Beril SÖNMEZ, (DHA) - Uluslararası göç örgütü (IOM) Libya ofisi, sel felaketi sebebiyle en az 35 bin kişinin yerinden edildiğini ve hayatını kaybedenlerin sayısının 2 binden fazla olduğunu açıkladı. IOM Libya, ölü sayısının tam olarak teyit edilemediğini ve en az 5 bin kişinin ise kayıp olduğunu vurguladı

IOM: Libya sel felaketinde en az 35 bin kişi yerinden edildi, ölü sayısı teyit edilemiyor
2ce6b6f4923b2cff587dfa7f26a" class="taglink" title=" Haberleri"> Uluslararası göç örgütü (IOM) Libya ofisi, sel felaketi sebebiyle en az 35 bin kişinin yerinden edildiğini ve hayatını kaybedenlerin sayısının 2 binden fazla olduğunu açıkladı. IOM Libya, ölü sayısının tam olarak teyit edilemediğini ve en az 5 bin kişinin ise kayıp olduğunu vurguladı.
IOM Libya ofisi, dün itibariyle hazırladığı raporunda Derne’de en az 30 bin kişi olmak üzere, Al-bayda’da 3 bin Al-Mkheley’de ise bin kişinin yaşanan sel felaketi sebebiyle yerinden edildiğini belirtti. IOM, yaşanan felaketin büyüklüğünden dolayı ölü sayısının henüz tam olarak teyit edilemediğini vurgulamakla birlikte hayatını kaybedenlerinin sayısının 2 binden fazla olduğunu ve en az 5 bin kişinin ise kayıp olduğunu açıkladı. 
Derne liman kentinin normalde 7 girişini olduğunu ifade eden IOM, sel sonrasında kente ancak 2 yerden erişim sağlandığını ve kentin içinde doğu ile batıyı birbirine bağlayan köprülerin çöktüğünü kaydetti.   

Kamuoyu.orgKamuoyu.org