KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 16-11-2023 09:30

İskender Pala'nın edebi metinlerinden ilham alan sergi açıldı 

İSTANBUL, (DHA) - Yazar İskender Pala'nın edebi metinlerinden ilham alarak hazırlanan eserlerden oluşan '13 Roman 13 Resim Kelimeler ve Renkler' sergisi açıldı. Sergi, 6 Aralık'a kadar Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi'nde (İKÜSAG) ziyaretçilere açık olacak. 

 İskender Pala'nın edebi metinlerinden ilham alan sergi açıldı 
Yazar İskender Pala'nın edebi metinlerinden ilham alarak hazırlanan eserlerden oluşan '13 Roman 13 Resim Kelimeler ve Renkler' sergisi açıldı. Sergi, 6 Aralık'a kadar Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi'nde (İKÜSAG) ziyaretçilere açık olacak. 

Aşk, tarih, dostluk, tasavvuf, gelecek tasavvuru gibi pek çok kavramı eserlerinde işleyen Yazar Prof. Dr. İskender Pala'nın edebiyatı, resim sanatına ilham verdi. Yazarın eserlerinden yola çıkarak hazırlanan Kelimeler ve Renkler sergisi Kültür Üniversitesi Sanat Galerisi (İKÜSAG) sanat severlere açıldı. 
Murat Kurt'un küratörlüğünde gerçekleşen projede, hiçbir öneri ve yorum olmaksızın İskender Pala'nın eserlerini okuyan 13 farklı çağdaş sanatçının eseri yer alıyor.  Sergi 6 Aralık'a kadar ziyaret edilebilir. 
 

Kamuoyu.orgKamuoyu.org