SPOR
Giriş Tarihi : 01-06-2023 12:02

Kadın Futbol Süper Ligi'nde İzmir'de final heyecanı

İZMİR, (DHA) - Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nin şampiyonu yarın İzmir’de oynanacak finalde belli olacak. Alsancak Mustafa Denizli Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak Play-Off finalinde Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET G.S.K ile Fenerbahçe Petrol Ofisi karşı karşıya gelecek. Normal sezonu B Grubu'nda üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe ile aynı grupta ikinci olan Ankara BŞB, kadınlarda Süper Lig'de tarihlerinin ilk şampiyonluğunu kovalayacak. Ligde Fenerbahçe yarı finalde Galatasaray'ı, Ankara ekibi ise son şampiyon ALG Spor'u elemişti

Kadın Futbol Süper Ligi'nde İzmir'de final heyecanı
 Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nin şampiyonu yarın İzmir’de oynanacak finalde belli olacak. Alsancak Mustafa Denizli Stadı'nda saat 20.00'de başlayacak Play-Off finalinde Ankara Büyükşehir Belediyesi FOMGET G.S.K ile Fenerbahçe Petrol Ofisi karşı karşıya gelecek. Normal sezonu B Grubu'nda üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe ile aynı grupta ikinci olan Ankara BŞB, kadınlarda Süper Lig'de tarihlerinin ilk şampiyonluğunu kovalayacak. Ligde Fenerbahçe yarı finalde Galatasaray'ı, Ankara ekibi ise son şampiyon ALG Spor'u elemişti.
Final müsabakasının normal sürede berabere sonuçlanması halinde 15’er dakikalık iki uzatma devresi oynanacak. Uzatma devrelerinin de eşitlikle bitmesi durumunda seri penaltılarla kazanan takım Turkcell Kadın Futbol Süper Ligi’nde 2022-23 sezonunun şampiyonluk kupasının sahibi olacak. Finalde Fenerbahçe taraftarları Alsancak Stadı'nın maraton tribününde, Ankara taraftarları ise numaralı tribünde yer alacak. Kadınlar Süper Ligi'nde geçen sezon da final aynı statta ALG Spor ile Fatih Karagümrük arasında oynanmıştı.
()

Kamuoyu.orgKamuoyu.org