GENEL
Giriş Tarihi : 23-01-2023 17:32

Memur-Sen Kur'an-ı Kerim yakılması olayını protesto etti

Zeki GÜNAL/İSTANBUL,(DHA)  İsveç’in başkenti Stockholm’de bulunan Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılması olayını Memur-Sen üyelerinden oluşan bir grup protesto etti. İsveç Konsolosluğu önünde toplanan gruptakiler slogan attıktan sonra, Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.  İsveç Konsolosluğu önünde toplanan Memur-sen üyeleri sloganlar attı. Ardından Kur’an-ı Kerim okundu.  Memur-Sen adına konuşan İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz, "Bugün burada, 21 Ocak Cumartesi günü, İsveç'te, Stockholm Büyükelçiliğimiz önünde, Kur'an-ı Kerim yakılmasını tel’in etmek için toplanmış bulunuyoruz. Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen, 21 Ocak 2023 Cumartesi günü, İsveç'te kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim'e karşı aşağılık bir saldırı yapılmıştır. Bu saldırıyı gerçekleştiren ırkçı, faşist, sözde siyasetçi, Rasmus Paludan'ı ve ona izin veren terör destekçisi İsveç makamlarını, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu aşağılık eylem İslam düşmanlığının, ırkçı ve ayrımcı akımların Avrupa'da hangi seviyeye ulaştığını göstermektedir" diye konuştu. (DHA)

Memur-Sen Kur'an-ı Kerim yakılması olayını protesto etti
)  İsveç’in başkenti Stockholm’de bulunan Türkiye Büyükelçiliği önünde Kur’an-ı Kerim yakılması olayını Memur-Sen üyelerinden oluşan bir grup protesto etti. İsveç Konsolosluğu önünde toplanan gruptakiler slogan attıktan sonra, Kur'an-ı Kerim okundu, dualar edildi.  
İsveç Konsolosluğu önünde toplanan Memur-sen üyeleri sloganlar attı. Ardından Kur’an-ı Kerim okundu.  Memur-Sen adına konuşan İstanbul İl Başkanı Talat Yavuz, ″Bugün burada, 21 Ocak Cumartesi günü, İsveç'te, Stockholm Büyükelçiliğimiz önünde, Kur'an-ı Kerim yakılmasını tel’in etmek için toplanmış bulunuyoruz. Ülkemizin tüm uyarılarına rağmen, 21 Ocak 2023 Cumartesi günü, İsveç'te kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim'e karşı aşağılık bir saldırı yapılmıştır. Bu saldırıyı gerçekleştiren ırkçı, faşist, sözde siyasetçi, Rasmus Paludan'ı ve ona izin veren terör destekçisi İsveç makamlarını, şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Bu aşağılık eylem İslam düşmanlığının, ırkçı ve ayrımcı akımların Avrupa'da hangi seviyeye ulaştığını göstermektedir″ diye konuştu. (
Kamuoyu.orgKamuoyu.org