DIŞ HABERLER
Giriş Tarihi : 27-05-2023 12:46

Selfie çekerken baraj göletine düşen telefonunu almak için göletin suyunu boşalttırdı

HİNDİSTAN, (DHA) – Hindistan’da baraj göletinin kenarında selfie çekerken yeni aldığı telefonunu suya düşüren bir memur, telefonunu almak için göletteki suyu 3 gün boyunca tahliye ettirdi. Telefonda hassas devlet bilgileri olduğunu söyleyen gıda müfettişi memuru, açığa alınarak eleştirilerin hedefi oldu

Selfie çekerken baraj göletine düşen telefonunu almak için göletin suyunu boşalttırdı
2ce6b6f4923b2cff587dfa7f26a" class="taglink" title=" Haberleri">) – Hindistan’da baraj göletinin kenarında selfie çekerken yeni aldığı telefonunu suya düşüren bir memur, telefonunu almak için göletteki suyu 3 gün boyunca tahliye ettirdi. Telefonda hassas devlet bilgileri olduğunu söyleyen gıda müfettişi memuru, açığa alınarak eleştirilerin hedefi oldu.
Hindistan’ın Chhattisgarh eyaletindeki Kherkatta Baraj Göleti’nin kenarında geçen hafta selfie çekerken yeni aldığı telefonunu gölete düşüren Rajesh Vishwas, telefonunu almak için göletten yaklaşık 2 milyon litre suyu tahliye ettirdi. Yerel yönetimden bir yetkilinin tahliyeyi durdurmasına kadar işlemin 3 gün sürdüğünü belirten yerel basın, Vishwas’ın görevini kötüye kullanma suçlamasıyla açığa alındığını belirtti.
Hükümetteki BJP siyasi partinin Ulusal Başkan Yardımcılarından Dr. Raman Singh, yakıcı sıcaklarda halkın bu tip su rezervuarlarına ihtiyacı olduğunu belirterek bir telefon için boşaltılan suyla binlerce dönüm tarım arazisinin sulanabileceğini vurguladı.    

Kamuoyu.orgKamuoyu.org