GENEL
Giriş Tarihi : 25-01-2023 10:31

Sultangazi'de valiz hırsızları kamerada   

Emin YEŞİL-İSTANBUL, (DHA)- SULTANGAZİ'de 2 kişi, bir mağazanın önündeki valizleri çaldı. O anlar güvenlik kamerasına yansırken yine Sultangazi ve Gaziosmanpaşa'da yaşanan farklı hırsızlık olayları da güvenlik kameralarına yansıdı.   Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi'nde dün saat 16.00 sıralarında bir mağazanın önünden geçen kimliği belirsiz kapüşonlu iki şüpheli, mağazanın önündeki valizleri gözüne kestirdi. Çalışanların içerideki müşterilerle ilgilenmesini fırsat bilen şüpheliler, mağazanın önünden ayrıldıktan kısa bir süre sonra geri gelerek, mağaza önünde bulunan iki valizi çaldı. Koşarak olay yerinden uzaklaşan şüphelileri sokak arasında fark eden mağaza sahibinin oğlu Halil Yetişen, peşlerinden koştu, ancak yakalayamadı

Sultangazi'de valiz hırsızları kamerada   
2ce6b6f4923b2cff587dfa7f26a" class="taglink" title=" Haberleri"> SULTANGAZİ'de 2 kişi, bir mağazanın önündeki valizleri çaldı. O anlar güvenlik kamerasına yansırken yine Sultangazi ve Gaziosmanpaşa'da yaşanan farklı hırsızlık olayları da güvenlik kameralarına yansıdı.   
Sultangazi Uğur Mumcu Mahallesi Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi'nde dün saat 16.00 sıralarında bir mağazanın önünden geçen kimliği belirsiz kapüşonlu iki şüpheli, mağazanın önündeki valizleri gözüne kestirdi. Çalışanların içerideki müşterilerle ilgilenmesini fırsat bilen şüpheliler, mağazanın önünden ayrıldıktan kısa bir süre sonra geri gelerek, mağaza önünde bulunan iki valizi çaldı. Koşarak olay yerinden uzaklaşan şüphelileri sokak arasında fark eden mağaza sahibinin oğlu Halil Yetişen, peşlerinden koştu, ancak yakalayamadı.

″ÖNCE KEŞİF YAPIYORLAR″   
Yaşanan hırsızlık olayı mağazanın güvenlik kamerasına yansırken, iş yeri sahibi Ramazan Yetişen, ″İşlerimiz biraz yoğundu. İki tane genç önce keşif yapıyorlar. Daha sonra gelip valizleri alıyorlar. Bu yaşanan ilk olay değil. Defalarca bu tür olaylar yaşandı. Sadece bizim değil bütün esnaflar bu konuda mağdur″ dedi.  

″KOVALADIK AMA YAKALAYAMADIK″ 
Halil Yetişen ise, ″Ben olay esnasında yan sokaktaydım. Valizleri aldıktan sonra onları fark ettim. Yanlarına yaklaşıp, alıp almadıklarını sormaya başladığımda kaçmaya başladılar. Kardeşimle beraber üç sokak kovaladık. Çok hızlı koştular, yetişip yakalayamadık. Bu tür olaylarda kalabalık saatleri tercih ediyorlar. Şüpheliler mağazanın önünden geçerken içerinin kalabalık olup olmadığını kontrol ediyorlar. İçerideki kalabalığı gördükten sonra ikisi aynı anda valizleri alıp, kaçıyor″ diye konuştu. (

Kamuoyu.orgKamuoyu.org