EKONOMİ
Giriş Tarihi : 26-05-2023 11:02

TAV Technologies, Azerbaycan’da hizmet vermeye başladı

İSTANBUL, (DHA)- TAV Technologies Orta Asya’da Almatı, Semerkant ve Aktöbe havalimanlarının ardından Azerbaycan'ın Haydar Aliyev Havalimanı'nda hizmet vermeye başladı

TAV Technologies, Azerbaycan’da hizmet vermeye başladı
TAV Technologies Orta Asya’da Almatı, Semerkant ve Aktöbe havalimanlarının ardından Azerbaycan'ın Haydar Aliyev Havalimanı'nda hizmet vermeye başladı.

Şirket tarafından geliştirilen ‘Slot Coordination and Management System (SCMS)’ ve ‘Travel Document Authorization System (TDAS)’ adlı dijitalleştirme teknolojileri Haydar Aliyev Havalimanı'nda kullanılacak.

“BU PROJE, ŞİRKETİMİZ İÇİN ÖNEMLİ BİR KİLOMETRE TAŞI”

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan TAV Technologies Genel Müdürü M. Kerem Öztürk, ″Bu proje, şirketimiz için önemli bir kilometre taşı olan Azerbaycan'daki ilk girişimimizi temsil ediyor. İleri teknoloji sistemlerimizin Haydar Aliyev Havalimanı'nın dijitalleşmesine, operasyonel verimliliğin gelişmesine ve yolcu memnuniyetinin artmasına katkı sağlayacağına inanıyorum″ dedi.

“BU ORTAKLIK, HAVALİMANI GÜVENLİK ÖNLEMLERİNİ ARTIRACAK”

Konuyla ilgili Azerbaijan Airlines CJSC (AZAL) 1’inci Başkan Vekili Samir Rzayev ise ″Haydar Aliyev Havalimanı ile TAV Technologies arasındaki işbirliği, yolcu hizmet kalitesini artırmak ve operasyonel verimliliği optimize etmek için ileri teknolojilerin kullanılması konusunda yeni olanaklar sunacaktır. Bu ortaklık aynı zamanda ileri güvenlik sistemlerinin uygulanmasını kolaylaştırarak havalimanı güvenlik önlemlerini artıracak ve yolcu hizmetlerinin akıcı bir şekilde yürütülmesini sağlayacaktır” diye konuştu. 

HAVAYOLU VE YOLCU HİZMETLERİNİN İYİLEŞTİRİLMESİNE KATKI SAĞLANIYOR 

Havalimanı teknolojisi çözümleri sağlayan TAV Technologies tarafından geliştirilen ‘Slot Koordinasyon ve Yönetim Sistemi (SCMS)’ ve ‘Seyahat Belgesi Kontrol Sistemi (TDAS)’, havalimanlarında havayolu ve yolcu hizmetlerinin iyileştirilmesine katkıda bulunuyor. SCMS havalimanı slot koordinatörlerinin ve kapasite planlayıcılarının kapasite yönetimi gereksinimlerini IATA standartlarına tam uyumlu olarak karşılamalarını sağlarken TDAS hızlı ve verimli güvenlik kontrol noktası doğrulaması ve havalimanının gelecekteki yolcu hacmini tahmin etmesine yardımcı olan kapsamlı istatistikler sunduğu belirtildi.

Kamuoyu.orgKamuoyu.org