SPOR
Giriş Tarihi : 16-03-2023 10:00

Tutku Açık: Avrupa serüvenimiz kısa sürdü, üzgünüz

Mustafa AKIN / İSTANBUL,(DHA)- Gaziantep Basketbol Başantrenörü Tutku Açık, "Avrupa serüvenimiz kısa sürdü. Ben çok umutluydum. Çok iyi bir grafik yakalamıştık. Avrupa'da en fazla galibiyet alan takımdık. Ama şartlar buraya getirdi. Üzgünüz" dedi

Tutku Açık: Avrupa serüvenimiz kısa sürdü, üzgünüz
Gaziantep Basketbol Başantrenörü Tutku Açık, ″Avrupa serüvenimiz kısa sürdü. Ben çok umutluydum. Çok iyi bir grafik yakalamıştık. Avrupa'da en fazla galibiyet alan takımdık. Ama şartlar buraya getirdi. Üzgünüz″ dedi.
FIBA Avrupa Kupası çeyrek final rövanş maçında Gaziantep Basketbol, Polonya ekibi Anwil'e 91-75 mağlup olarak kupaya veda etti. Karşılaşmanın ardından açıklamalarda bulunan Gaziantep Basketbol Başantrenörü Tutku Açık, çok üzgün olduklarını dile getirerek, ″Önümüz, yolumuz çok açıktı. Fakat maalesef kaybettik. Çok sebep sayabilirim. Bir kere üst düzey bir mücadele gösterdik. Bu, 13'üncü günde oynadığımız 4'üncü maçımız. Verdiğimiz bir aylık ara dolayısıyla fiziksel düşüş oldu. Bu çocuklar robot değil. Antrenmansız bir şekilde yaklaşık bir ay sonra 4 maç oynadılar. Açıkçası çok ümitliydim. Bugün rakibimiz çok yüzdeli ve doğru basketbol oynadı. Takımımızda henüz bu seviyelerde oynamamış, buraları görmemiş oyuncular var. Bu maçlar, panik halinde hareket etmemeniz, daha akıllı oynamanız gereken maçlar. Maçın başında biraz acele ettik″ diye konuştu. 
″ARTIK LİGE KONSANTRE OLACAĞIZ″ 
Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerden Gaziantep'in ağır bir şekilde etkilendiğini dile getiren Tutku Açık, ″Sonuçtan bağımsız biz burada başka bir şeyin mücadelesini veriyoruz. Gaziantep ismi duyulduğunda deprem bölgesinde yaşayan insanlarımız hep hatırlanacak. Biz bunu hatırlatma derdindeyiz. Oradaki insanlar, evlerine, işlerine, aşlarına kavuşana kadar mutlaka depremi unutmamamız lazım. Şimdi artık lige konsantre olacağız. Avrupa serüvenimiz kısa sürdü. Ben çok umutluydum. Çok iyi bir grafik yakalamıştık. Avrupa'da en fazla galibiyet alan takımdık. Ama şartlar buraya getirdi. Üzgünüz.″ ifadelerini kullandı. 

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:
-Tutku Açık'ın açıklamaları
-Detaylar

()
15.03.2023 - Haber Kodu : 230315213

Kamuoyu.orgKamuoyu.org